Dnes je - svátek má

Obecní úřad Lichoceves
252 64  Lichoceves 20, tel/fax: 220 930 556
e-mail: obec@lichoceves.cz

Úřední hodiny pro veřejnost

Pondělí 18.00-21.00
Středa 09.00-12.00
 

 Projekt financování vzdělávání pro občany obce Lichoceves a Noutonice

Projekt financování vzdělávání spoluobčanů
v oblasti správy obce a místní samosprávy

Vážení spoluobčané,
 

     zasíláme vám aktuální nabídku kurzů a školení, které můžete absolvovat v rámci našeho projektu financování vzdělávání v oblasti správy obce.

 

     Tentokrát jsou v nabídce výhradně témata, která se týkají skutečně každodenního „chleba“ zastupitelů a obecního úřadu v Lichocevsi. Za názvem kurzu v závorce najdete poznámku z praxe.

 

     Blíží se volby a mnoho lidí přemýšlí nad tím, zda nekandidovat. Sami jsme to zažili – skončí volby a najednou musíte okamžitě naskočit do práce, která se valí ze všech stran obce a veřejné správy. Najednou není čas se věci učit. Nikdo vás to nenaučí a nikdo to za vás neudělá. Problémy od prasklého kanálu, stanoviska ke všem řízením stavebního úřadu, přes řešení jízdních řádů, stavbu odpočívadla a parkoviště, přihlášení k trvalému pobytu, zastupování státu jako veřejný opatrovník, veřejné zakázky, účetnictví až po vyúčtování dotací a stavbu čističky vody. Sny a plány nelze realizovat bez znalosti právní úpravy, úředních postupů a způsobů řešení. Nezapomínejme, že na malé vesnici dělají úředničinu místo úředníků zastupitelé. A nikdy nevíte, co se kdy stane.

 

     Způsob přihlášení na kurz se nemění. Vyberte si kurz, podejte si na OÚ Lichoceves přihlášku do projektu a přihlaste se na kurz přes internet u konkrétního pořadatele, zaplaťte kurzovné, absolvujte kurz a na základě potvrzení o uhrazení kurzovného a osvědčení o účasti vám bude celé kurzovné proplaceno z obecního rozpočtu. Pozor na storno poplatky, protože v případě, že se kurzu nakonec nezúčastníte, nebude vám proplaceno ani kurzovné ani storno poplatek. Věnujte prosím pozornost dalším informacím a podmínkám, které jsou uvedené v přihlášce (viz příloha).

 

S pozdravem za všechny zastupitele

Michaela Gray a Kateřina Ondřejová

 

 

 AKTUÁLNĚ 

Výzva k dopravní bezpečnosti v obci
Vážení spoluobčané,
obracím se na Vás s prosbou o spolupráci
při dokumentaci průjezdu kamiónů přes obec.  
►►►

Zprávu prosím dejte starostce obce (tel. 725 021 466) nebo prostřednictvím emailové adresy obec@lichoceves.cz.

Děkujeme moc za pomoc.
Jana Muchová, starostka obce


Výzva - kronikář obce
Obecní úřad pro naplnění zákonné povinnosti obce vést obecní kroniku hledá zájemkyni/zájemce o funkci kronikáře obce.


 

   ©2008-2010 Obec Lichoceves, všechna práva vyhrazena